REKLAMA

Gospodarka

Nowe mieszkania

Opublikowano 26 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Cztery budynki z mieszkaniami powstaną na działce przy ul. Sosnowej w Żaganiu.

Aż pięć działek wystawił na sprzedaż 16 marca br. Urząd Miasta. Nieruchomość o wielkości 0,4 ha od miasta kupił zielonogórski deweloper –  spółka PKM Zachód,  za 757 tys. 803 zł.

– Chcemy wybudować na niej cztery budynki z mieszkaniami o wielkości od około 40 do 60 mkw., z windami i udogodnieniami dla niepełnosprawnych – zdradza Paweł Żygadło, rzecznik zielonogórskiej firmy. – Na parterze budynków planujemy lokale użytkowo – handlowe. Póki co, nie wiemy dokładnie, kiedy ruszymy z inwestycją w Żaganiu. Obecnie realizujemy podobne budowy m.in. w Żarach, Nowej Soli, Bytomiu i Gubinie. Z drugiej strony, sytuacja na rynku przez pandemię nie jest stabilna.

Handel i usługi

Urzędowi Miasta udało się jeszcze sprzedać jedną działkę, w strefie przemysłowej, w rejonie ul. Asnyka. Nieruchomość o pow. 1,3 kupiła za 578 tys. 911 zł kupiła warszawska firma „Time Care” Anety Piotrkiewicz, z branży transportowo – handlowej.  – Na terenie Żagania mamy jedną z baz, wynajmując na pojazdy parking od Miejskiego Zakładu Komunikacji – mówi Robert Piortkiewicz. – Teraz będziemy mieli własny teren na swoją działalność handlowo – usługową. Na razie nie chcę zdradzać więcej szczegółów.

Chętnych nie było

  – Pozostałe przetargi – na nieruchomości położone przy ul. Skarbowej oraz w  kwartale ulic Brackiej, Długiej i Keplera zakończyły się wynikiem negatywnym  – informuje Agnieszka Zychla z Urzędu Miasta. – Nabywcy nie znalazła również druga nieruchomość w strefie przy ul. Asnyka, o powierzchni ok. 3 hektarów. Nie wpłacono wadiów uprawniających do uczestnictwa w przetargu.

Napisz komentarz »