REKLAMA

Sport

Pobiegną tylko zawodowcy

Opublikowano 26 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Z powodu pandemii, w sobotnim, 46. Crossie Żagańskim (27 marca) wystartują tylko zawodowcy.

Po kilkuletniej przerwie cross wraca do żagańskiego parku pałacowego. Od 2014 roku był organizowany na terenach obozowych Muzeum Martyrologii Jeńców Alianckich. W ramach Crossu zaplanowano biegi do lat 18, 20 oraz seniorów i seniorek. Najlepsi mogą liczyć na nagrody i medale w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych oraz Mistrzostw Województwa Lubuskiego LDK w biegach przełajowych. W ramach Mistrzostw Młodzików (U16)  planowana jest rywalizacja dziewcząt na 1500 m i 2500 m oraz chłopców – 2000 m i 3000 m. W Mistrzostwach Województwa z kolei odbędą się biegi dla dzieci do 10, 12 i 14 lat na 500 i 1000 m.

 – W tym roku Cross, z racji obostrzeń związanych z pandemią jest wyłącznie dla zawodników z licencjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – mówi Tomasz Hucał, współorganizator imprezy.  – Obok nagród finansowych, na zwycięzców biegów seniorów i seniorek czekają sesje w komorze hiperbarycznej.

W walce o medale weźmie udział 14 lekkoatletów z żarskiego Agrosu oraz 13 z WKS Sobieski Omega Systems Żagań. Siedmioro reprezentantów wystawił Uczniak Szprotawa.

Żarski Agros przystąpi do zawodów bez swojego asa, Miłosza Bielaka. – Mamy silną paczkę, która praktycznie w każdej grupie jest w stanie zdobyć medal. Szczególnie liczę na Emilię Fabiszewską, Antoniego Szymańskiego i Kamilę Gierulę – mówi Dariusz Wisz, trener Agrosu.

Start o godz. 11.00.

Napisz komentarz »