REKLAMA

Kronika policyjna

Naćpany uciekał policji

Opublikowano 26 marca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Nie zatrzymał się do kontroli. Swoją szaloną jazdę zakończył na latarni w Olbrachtowie.

Policjanci jechali (piątek, 19.03 wieczorem) ulicą Serbską w Żarach, kiedy ich uwagę przykuł czerwony vw passat, którego prowadził 28-latek z powiatu żarskiego. Kierowca zignorował znaki dawane przez policjantów, zaczął uciekać. Wyprzedził sznur aut i uciekł w stronę Olbrachtowa.

Spychał radiowóz

Kierowca uciekając przed radiowozem, żarską obwodnicą próbował zepchnąć radiowóz, który go ścigał. Szaloną jazdę zakończył na latarni w Olbrachtowie, pod okiem samego fotoradaru. 

– W pewnym momencie uciekinier zmuszony był do hamowania z uwagi na pojazd znajdujący się przed nim. Sytuację wykorzystali funkcjonariusze, wyprzedzili go zrównując się z nim i zablokowali drogę ucieczki. Wówczas kierowca vw passata odbił w lewo uderzając w radiowóz, a następnie w słup oświetlenia. Wybiegł z pojazdu, po około 100 metrach został zatrzymany. – mówi kom. Aneta Berestecka, rzecznik prasowa żarskiej policji – Za zignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spychanie oznakowanego radiowozu.

Był naćpany

Tester narkotykowy wykazał obecność amfetaminy i metaamfetaminy, od 28-latka pobrano krew do dalszych badań. 

Napisz komentarz »