REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Szkolą się na T-72

Opublikowano 26 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żołnierze 34 Brygady Kawalerii Pancernej wyjechali na żagański poligon. Będą się szkolić na zmodernizowanych czołgach T-72.

Załogi żagańskiej 34 BKPanc. doskonalą umiejętności m.in. z prowadzenia ognia z czołgu do celów w ruchu, w miejscu i w przystankach. – Czołgiści doskonalili technikę strzelania z wykorzystaniem stołu plastycznego, ładowania armaty czołgu T-72 sposobem ręcznym, uczyli się programowania radiostacji. – informuje mjr Artur Pinkowski, rzecznik Czarnej Dywizji, w skład której wchodzi żagańska 34. BKPanc.

– Każdy czołg to gruboskórne zwierzę, które jeśli jest zadbane to działa, a jego użytkowanie sprawia przyjemność, a my dbamy o swój sprzęt – mówi por. Paweł Żabicki.

W piątkowy poranek, 19 marca plutony na wozach bojowych rozpoczęły marsz, który zakończył się pokonywaniem przeszkody wodnej na Kwisie. – Najważniejszą rzeczą dla czołgisty nie jest sprzęt, ale możliwość doskonalenia procedur i umiejętności bojowych – dodaje ppłk Marcin Markowski.

W dalszej części szkolenia trwającego do 31 marca żołnierze hetmańskiej brygady realizować będą szkolenie taktyczne z wykorzystaniem amunicji bojowej, które zakończy certyfikację plutonów pierwszej i drugiej kompani czołgów. Ponadto realizowane będą zajęcia inżynieryjno-saperskie oraz z zakresu ewakuacji i remontów pojazdów.

Napisz komentarz »