REKLAMA

Polityka

Nie tylko nauczycieli

Opublikowano 19 marca 2021, autor: jb

Po ogłoszeniu informacji o tym, że nauczyciele szczepieni będą preparatem firmy AstraZeneca słychać było niezadowolenie. Dziś Związek Nauczycielstwa Polskiego walczy też o to, by mogli szczepić się pracownicy niepedagogiczni szkół.

Przyjmuje się, że szczepionka tej firmy przed zakażeniem chroni w 60 procentach.

-Nie chodzi już o skuteczność tej szczepionki, ale sam kontekst związany z przyznaniem jej nam był katastrofalny. Minister Dworczyk najpierw mówił, że nie ma szans na wcześniejsze szczepienie nauczycieli, a potem nagle stwierdził, że skoro nie można AstraZeneci stosować dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych, to proponuje ją nauczycielem. Dlatego środowisko tak zareagowało. AstraZenaca ma to, co ma, ale jest lepsza od braku szczepionki w ogóle, dlatego warto z niej skorzystać – mówi „Regionalnej” Sławomir Broniarz, prezes ZNP w Polsce.

ZNP przygotował apel do Ministerstwa Edukacji i Nauki, by mogli się szczepić także pracownicy niepedagogiczni szkół.

– Dziecko spotyka też panią woźną, osobę z szatni czy sprzątaczkę, a dopiero później się widzi z nauczycielem czy dyrektorem – tłumaczy S. Broniarz. -W czwartek (18.03.) dostałem informację od wiceministra Piontkowskiego, że podziela nasze obawy i uważa, że trzeba dołożyć starań, żeby pracownicy nie będący nauczycielami zostali zaszczepieni.Czekamy.

Napisz komentarz »