REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Złodzieje na działce

Opublikowano 19 marca 2021, autor: jb

Sprzęty za ponad 2 tysiące ukradziono z działki na ROD Zacisze Mariusza Kowalczuka z Żagania. Za pomoc w ustaleniu sprawcy wyznaczył 500 zł nagrody.

Straty pan Mariusz zauważył w środę, 17 marca. Złodzieje splądrowali mu działkę prawdopodobnie w nocy z wtorku na środę.

M. Kowalczuk ma działkę przy ul. Starowiejskiej, wchodzi przez bramę nr 6. O tym, że coś jest nie tak, zorientował się, już na parkingu przed ROD, gdzie stała jego … taczka.

Złodzieje wynieśli mu dużo więcej sprzętów. Z działki zginęła m.in. kosiarka Gardena, wertykulator elektryczny, nożyce elektryczne do żywopłotu, szlifierka kątowa Einhell, szlifierka mimośrodowa Metabo, łopata, dwie siekiery, piła spalinowa Mac, dwie butle gazowe i wiele innych drobniejszych rzeczy.

Wywieźli na taczce

-Nie trwało to minutę. Wyniesienie takiej ilości sprzętu musiało zająć trochę czasu.  Na parkingu została moja taczka, prawdopodobnie nią wozili sprzęty. – mówi pan Mariusz.

Działka pana Mariusza oddalona jest od bramy głównej i parkingu o około 100 metrów.

-Nawet z tą taczką, musieli obrócić do parkingu i z powrotem przynajmniej kilka razy.  W nocy na działkach nikogo nie ma, ktoś poczuł się bezkarny. Myślę, że sprzęty wywieziono autem z przyczepą albo busem, patrząc na to, ile ich było.  – mówi M. Kowalczuk.

Sprawa została zgłoszona na policję. – Może ktoś jednak się skusi na nagrodę. To już nie chodzi o sam sprzęt, ale ukaranie osoby, która to zrobiła – mówi pan Mariusz.

Gdyby ktoś miał jakieś informacje w sprawie tej kradzieży, może się kontaktować z panem Mariuszem poprzez numer tel. 669 902 159. Za pomoc w ustaleniu sprawców do zdobycia jest nagroda w wysokości 500 zł.

Napisz komentarz »