REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Mały Samuel nie widzi

Opublikowano 19 marca 2021, autor: nk

Los mocno dotknął zaledwie rocznego Samuela Niedziałkowskiego z Żar. Chłopiec urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym, a niedawno okazało się, że nie widzi.

O ciężkim porodzie Samuela i jego walce o życie pisaliśmy w grudniu ub. roku. Chłopiec urodził w 24 tygodniu ciąży z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ważył zaledwie 650 gram i miał 28 cm długości. Cierpiał na epilepsję. Pierwsze 5 miesięcy życia spędził na oddziale intensywnej terapii, w inkubatorze. Teraz jest już ze swoimi rodzicami Danielem i Jeną, którzy chcą chłopcu zapewnić jak najlepsze warunki leczenia i rehabilitacji.

Nie widzi

– Niedawno dowiedzieliśmy się, że Samuel nie widzi. Potrzebuje specjalistycznej opieki i rehabilitacji – mówi Daniel Niedziałkowski, tato Samuela.

Leczenie i rehabilitacja chłopca jest bardzo kosztowna. Jeden turnus specjalistycznej pomocy to nawet 9 tys. zł. To przerasta możliwości finansowe rodziców chłopca, dlatego proszą o pomoc ludzi o dobrych sercach. Tych na szczęście w Żarach nie brakuje. W niedzielę (14.03) odbył się kiermasz, na którym można było wspomóc rodzinę, a jednocześnie skosztować pysznego ciasta. Planowane są kolejne kiermasze, ale na przeszkodzie może stanąć pandemia i ograniczenia wprowadzane przez rząd. 

Można pomóc

Samuel jest pod opieką Fundacji Polsat „Nie jesteś sam”, na jego leczenie można przekazać 1% podatku, podając KRS 0000 135 921 z dopiskiem Samuel Niedziałkowski 7542. Wpłat można też dokonywać na konto fundacji mBank 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z tytułem przelewu Samuel Niedziałkowski 7542.

Napisz komentarz »