REKLAMA

Sport

No to popływaliśmy!

Opublikowano 19 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Od 15 marca do 9 kwietnia wszystkie pływalnie zostały zamknięte.

Po wcześniejszym lockdownie, basen przy ul. Kochanowskiego w Żaganiu był czynny raptem dwa tygodnie, od 1 marca br., gdy pracownikom Areny skończył się tzw. przestój ekonomiczny i świadczenia z rządowej tarczy antykryzysowej. Jak już informowaliśmy, Arena dostała od rządu ponad 600 tys. zł wsparcia m.in. na koszty stałe, a więc głównie na rachunki za ogrzewanie, wodę, prąd  i wynagrodzenia pracowników. 

Po kolejnym zaostrzeniu obostrzeń, od 15 marca br. wszystkie obiekty Areny znowu zostały zamknięte dla mieszkańców. Na razie – do 9 kwietnia br. Z jej hali, boisk piłkarskich, bieżni, basenu czy hostelu mogą korzystać tylko zawodowcy, sportowcy pobierający stypendia i członkowie kadry narodowej. –  Niestety kolejnej pomocy już nie dostaniemy. A na kolejne remonty w czasie przerwy nas nie stać. Skupiamy się na przetrwaniu – mówi Tomasz Hucał, prezes spółki Arena.

Woda zostaje

Woda na razie nie spłynie z basenowej nicki pływalni Wodnik w Żarach.

– Utrzymamy wodę do 9 kwietnia – mówi Andrzej Markulak, dyrektor MOSRiW w Żarach – Nie opłaca się jej spuszczać na 2 tygodnie, po tym jak dopiero ją napuściliśmy. Obniżyliśmy jej temperaturę, ale ją dalej filtrujemy. Jeżeli obostrzenia się przedłużą, zastanowię się, czy jednak nie spuścić wody. 

Napisz komentarz »