REKLAMA

Wasze sprawy

Spalarnia w sądzie

Opublikowano 19 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Inwestor ze Złotnika, który chce uruchomić spalarnię martwych zwierząt w podżagańskim Tomaszowie, nie odpuszcza. Właśnie zaskarżył odmowną decyzję wójta do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Przypomnijmy, spalarnia martwych zwierząt ma powstać w Tomaszowie, w jednym z hangarów na poradzieckim lotnisku, które obecnie jest strefą przemysłową. Firma Ekolog ze Złotnika chce tam uruchomić działalność jeszcze w tym roku. 

Wójt żagańskiej gminy Leszek Ochrymczuk zarządził konsultacje społeczne, w których ponad 600 mieszkańców sprzeciwiło się inwestycji, twierdząc, że może ona przynieść ich miejscowości same szkody –  Boją się odoru,  spalania martwych zwierząt na przemysłową skalę a także spadku wartości nieruchomości. – mówi L.Ochrymczuk, który odmówił wydania zezwolenia na prowadzenie spalarni.

Inwestor nie składa jednak broni.  – Decyzję wójta zaskarżyliśmy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Przykro nam, że wójt wysłuchał tylko jednej strony. Nas do rozmów nie zaprosił. Posiadamy inną wiedzę, niż on. Jesteśmy przekonani, że strefa przemysłowa w Tomaszowie jest przeznaczona dla takich działalności, jak nasza  – mówi Dawid Lewandowski z firmy Ekolog.  – Inwestycja jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i życia mieszkańców.

Napisz komentarz »