REKLAMA

Wasze sprawy

Syf na Olszynie

Opublikowano 19 marca 2021, autor: nk

Walające się stosy śmieci przy terminalu na Olszynie to codzienność. – Mamy problem – przyznaje Józef Radzion, starosta żarski, ale po interwencji Regionalnej obiecuje wysłać ludzi, żeby posprzątali bałagan.

Plastikowe butelki, foliówki i papiery porozrzucane w okolicy terminalu w Olszynie to wizytówka powiatu żarskiego. Starostwo jest gospodarzem terenu, a także właścicielem drogi, która biegnie z Olszyny do Trzebiela. I to właśnie przy tej drodze zalegają śmieci, których nikt nie sprząta.

– Wiatr zwiewa śmieci z terminalu w stronę lasu. Tam się zbierają i nikt ich nie sprząta – mówią osoby przejeżdżające tą drogą i proszą Regionalną o interwencję.

Zrzuca na kolegę

Do śmieci nie przyznaje się Joanna Werstler-Wojtaszek,główny specjalista ds. obsługi nieruchomości po byłym przejściu granicznym w Olszynie.

– Te śmieci zalegają przy drodze, a za nią odpowiada referat dróg powiatowych – tłumaczy pracownik starostwa i nie przyjmuje, że śmieci nawiał wiatr z terminalu.

Starosta zna problem

Od odpowiedzialności za bałagan nie ucieka przynajmniej Józef Radzion, starosta żarski.

– Mamy problem, znamy go i pracujemy nad kompleksowym rozwiązaniem. Na terenie terminalu jest kilkadziesiąt miejsc, gdzie znajdują się pojemniki na śmieci, a mimo to wielu kierowców pozbywa się śmieci wyrzucając je gdziekolwiek – mówi starosta żarski.

Zapewnia, że po naszej interwencji wydał dyspozycje, żeby pas drogowy został wysprzątany.

Napisz komentarz »