REKLAMA

Komunikacja

Miliony na drogę

Opublikowano 19 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Rusza rekordowa w historii powiatu żagańskiego inwestycja drogowa. Na oferty wykonawców modernizacji drogi z Żagania do Rudawicy za 56 mln zł starostwo czeka do 12 kwietnia br.

Inwestycję finansuje Ministerstwo Obrony Narodowej, z funduszu na drogi o znaczeniu obronnym. W jej remach przebudowane zostaną aż cztery mosty (w tym dwa – na Żelaznej w Żaganiu), ulica Żelazna a także trasa z Żagania do Rudawicy.  Z myślą o wojskach amerykańskich, które przemieszczają się tymi drogami z pancernej stolicy Polski do baz na Dolnym Śląsku, jak również żołnierzach, którzy dojeżdżają do pracy w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej, w Świętoszowie.  

Dodajmy, że pierwszy przetarg został anulowany, bo okazało się, że do prawnej realizacji tego wielomilionowego zadania potrzebna jest obsługa prawna zewnętrznej firmy, za bagatela, ponad 52 tys. zł. Teraz starostwo ogłosiło drugi przetarg. Oferty firmy mogą zgłaszać do 12 kwietnia. Inwestycja ruszy wiosną. Zadanie zostanie podzielone na trzy etapy. Roboty zakończą się do 30 maja 2023 r. Przy zmodernizowanej  drodze powstanie ścieżka rowerowa.

 

Napisz komentarz »