REKLAMA

Samorząd

Nowe centrum, nowy dyrektor

Opublikowano 19 marca 2021, autor: jb

Małgorzata Goździk, dotychczasowa dyrektor Domu Dziecka w Szprotawie, pokieruje nowym powiatowym Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych.

Centrum powołano w marcu. Odpowiadać będzie za obsługę Domów Dziecka nr 1 i nr 2 w Szprotawie. Dyrektor Centrum będzie jednocześnie dyrektorem Domów Dziecka.

– W konkursie było dwóch kandydatów na to stanowisko. Jeden w swoim programie postawił na promocję domów dziecka i Centrum jako instytucji. Pani Goździk w swojej koncepcji postawiła na wychowanków i ta opcja bardziej nam odpowiada, bo ciężko promować instytucję domów dziecka – tłumaczy Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu.

Centrum odpowiada za obsługę kadrową, księgową Domów Dziecka. -Będą w nim zatrudnieni dyrektor, główny księgowy, sekretariat, kadry, pracownik socjalny, psycholog, pedagog, terapeuta, konserwator – kierowca i sprzątaczka. Wychowawcy i kucharki będą na stałe przypisane do konkretnych Domów – tłumaczy sekretarz, 

Powołanie Centrum związane jest z budowanymi przez starostwo domami rodzinkowymi przy ul. Sobieskiego.

Obecnie w Domu Dziecka w Szprotawie przebywa 30 dzieci. – W marcu 14 z nich wprowadzi się do pierwszego domku, drugi wykończony będzie w czerwcu. W planach mamy budowę trzeciego domku na sąsiedniej do niech działce – tłumaczy sekretarz.

Trzeba wybrać

W jednostkach podległych powiatowi będą w tym roku jeszcze dwa konkursy na stanowiska dyrektorów. Kadencja w tym roku kończy się Halinie Szyposz, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żaganiu. Konkurs potrzebny będzie także w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Szprotawie, którego dyrektorem jest Anna Sobczyńska. -Tam w ubiegłym roku dyrektor została powołana na rok bez konkursu. Konkursy planujemy ogłosić w maju lub czerwcu – tłumaczy I. Hryniewiecka.

Napisz komentarz »