REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Grasują złodzieje

Opublikowano 19 marca 2021, autor: bj

Piła, wyrzynarki, wkrętarki. Sprzęt ginie z komórek, ze świetlicy zginął laptop.

W Zasiekach (gm. Brody) ktoś okrada posesje. Roman Janczewski, sołtys wsi przestrzega mieszkańców okolicy: – Kolejni mieszkańcy zgłaszają kradzieże. Giną piły motorowe, wkrętarki, przedłużacze, wyrzynarki, i inne przedmioty, które przetrzymujemy w garażach, szopach i altankach. W gronie podejrzanych wąska grupa osób. Prosimy o ostrożność. – apeluje sołtys. I przyznaje: – To dość spora liczba, jak na naszą miejscowość. Zaczęło się jednak od włamania do naszej świetlicy, zginął nam laptop – opowiada R. Janczewski.

Sprawcy niewykryci

Sprawa została umorzona.  Potem ktoś jeszcze raz próbował szczęścia. Pod okna świetlicy ktoś podstawił śmietnik i próbował sforsować okno. Jak będzie teraz?

– Od mieszkańców wiem o trzech przypadkach kradzieży z komórek. Wszystkie były zamknięte, zabezpieczone. Złodzieje dostawali się do nich w nocy. Z jednej zginęła piła motorowa, warta 1 tys. 700 zł.  Być może ktoś wiedział, po co idzie – mówi R. Janczewski.

Łupem złodziei padły też wiertarki, wyrzynarki, a nawet 50-metrowy przedłużacz.

Mieszkańcy podejrzewają, że lepkie ręce może mieć ktoś miejscowy. Bo nikt we wsi nie widział ani obcych kręcących się ludzi, ani nieznanych samochodów.

-Dlatego bardzo prosimy o zwracanie uwagi, czy nasze rzeczy są zabezpieczone i czy ktoś się nie kręci po zmroku po posesji. Warto każdy przypadek zgłaszać policji. Bo jeżeli nic nie będziemy robić, to złodzieje poczują się kompletnie bezkarni – komentuje R. Janczewski.

W poniedziałek, 15.03. fachowcy sprawdzali świetlicę i najbliższe otoczenie. – Chcemy zainstalować tu monitoring. Sfinansuje to sołectwo, koszt to ok. 2 tys. zł, ale bezpieczeństwo nie ma ceny – kończy sołtys.

Napisz komentarz »