REKLAMA

Kultura, Oświata

Przyjmą do przedszkola

Opublikowano 19 marca 2021, autor: jb

W tym tygodniu ruszył nabór do przedszkoli w gminie wiejskiej Żagań.

– Mamy przygotowanych więcej miejsc niż jest dzieci w gminie – zapewnia Danuta Michalak, sekretarz gminy.

Nabór o przyjęcie dziecka do przedszkola po raz pierwszy potrwa do 9 kwietnia. Pierwsze listy przyjętych opublikowane będą 26 kwietnia. Nabór uzupełniający od 7 czerwca.

 – Chcemy przyjąć wszystkie dzieci z terenu gminy. Mamy przedszkole w Bożnowie i w Tomaszowie, tam planowane są głównie oddziały dla trzylatków, ale zobaczymy gdzie i ilu będzie chętnych. Dwa oddziały mogą powstać w Bożnowie na około 50 dzieci i jeden  oddział w Tomaszowie, na 25 miejsc. Miejsc jest więcej, bo w gminie dzieci rodzi się około 50-60 dzieci. Dla starszych mamy miejsca w każdej grupie – wymienia sekretarz.

Starsze dzieci można zapisywać, oprócz przedszkoli, na zajęcia do oddziałów przedszkolnych w Trzebowie, Jeleninie i Miodnicy.

Za pobyt w samorządowym przedszkolu rodzice opłacają wyżywienie i 1 zł za każdą ponadprogramową godzinę, którą dziecko spędza w przedszkolu. Miesięcznie około 100 zł.

 Żagań też przyjmuje, w Żarach koniec

W samym Żaganiu również trwa jeszcze nabór wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola. Rodzice, którzy chcieliby zapisać dziecko na zajęcia mają czas na to do 26 marca.

W Żarach nabór trwał do 15 marca, wyniki zostaną ogłoszone 29 marca. 

Napisz komentarz »