REKLAMA

Sport

Czarni na fali

Opublikowano 19 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Drugie zwycięstwo odnieśli Czarni Żagań w IV lidze piłkarskiej. Tym razem, po ciężkim spotkaniu w Sulęcinie, pokonali ostatnią w tabeli Stal.

Sobotni mecz (13.03.) nie przyszedł gościom łatwo. Przez blisko godzinę nie potrafili umieścić piłki w siatce, choć mieli ku temu sporo okazji. Dopiero w 60. minucie Wojciech Wypych zaskoczył golkipera Stali strzałem z 18 metrów, w tzw. długi róg. Gospodarze próbowali wyrównać a Czarni kontrowali. Po jednej z takich akcji piłka po strzale Dariusza Łojko trafiła w poprzeczkę.

– Moim piłkarzom nie grało się łatwo na dość małym, grząskim, nierównym boisku. Stal, mimo, że po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, wysoko postawiła nam poprzeczkę – ocenił spotkanie Mariusz Kaczyński, trener żaganian. – To zupełnie inny zespół, który w swoich szeregach ma aż siedmiu nowych piłkarzy. W pierwszej połowie Stal też miała okazje na zdobycie gola, raz po strzale jej zawodnika piłka trafiła w poprzeczkę.  My mieliśmy z kolei trzy stuprocentowe okazje, ale brakowało tego dnia skuteczności. W drugiej połowie zepchnęliśmy rywali do defensywy, czego efektem był gol w 60. minucie. Potem próbowaliśmy szans z kontrataków. Trzeba się cieszyć z kolejnych trzech punktów i awansu w tabeli. Dobry start w rundzie wiosennej na pewno jest budujący dla chłopaków.

Nowy bramkarz

Warto odnotować debiut Pawła Czarneckiego w bramce Czarnych. Trener Kaczyński ściągnął go do Żagania z powodu kontuzji Łukasza Jeżaka. Czarnecki grał ostatnio w IV lidze dolnośląskiej, w drużynie Mewy Kunice. Wcześniej występował m.in. w Konfeksie Legnica i Stali Chocianów. – Szukałem nowego bramkarza, bo Łukasz leczy uraz. Pawła zarekomendował mi znajomy trener z dolnośląskiego. Doświadczony golkiper bardzo się nam przyda, co udowodnił dobrymi interwencjami w meczu ze Stalą – dodaje szkoleniowiec Czarnych.

Tyle trener. Dodajmy, że po drugiej wygranej w tej rundzie Czarni uciekli ze strefy spadkowej, awansując z 16. miejsca na 12. Ze względu na sportowy lockdown czeka ich teraz dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. Jeśli obostrzenia nie zostaną przedłużone, kolejny mecz żaganianie rozegrają 3 kwietnia, w Starym Kurowie z miejscowym Meprozetem.

Stal Sulęcin – MKS Czarni Żagań 1957 0:1 (0:0)
bramkę zdobył Wojciech Wypych (60. min)
MKS: Czarnecki – Adamczyk, J. Szkarapat, Dziewiątak – Ciżmiński (od 58. min Szczęch), Kowalski (od 65. min Kuleczka), Mastalerz (od 58. min Ochmański), Chruścicki, Wypych – Glanc, Strugaru (od 76. min Łojko)

Napisz komentarz »