Pogrom w meczu debiutów

Opublikowano 19 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Bezlitośni byli piłkarze Promienia Żary dla jednej z najsłabszych drużyn klasy okręgówki. W sobotę, 13.03. rozgromili GKS Siedlisko aż 7:1.

Kanonadę w deszczu rozpoczął już w 3. minucie Jędrzej Kononowicz, wykorzystując swoją indywidualną akcję, w środku pola. Chwilę później, w jednej z nielicznych akcji gości, piłka po strzale zawodnika z Siedliska trafiła w słupek. Kwadrans później na 2:0 podwyższył Jakub Nowak. Żaranie atakowali non stop, spychając GKS do defensywy.  Rywale odpowiedzieli  trafieniem tuż po przerwie, kiedy Manuela Kowalskiego pokonał Grzegorz Romański.  Stracona bramka mocno rozsłociła żaran, którzy rozwiązali przysłowiowy „worek z bramkami” „Worek z bramkami” rozwiązał się po przerwie, gdy zawodnicy Promienia do siatki trafili aż pięciokrotnie. W drugiej połowie co chwilę kotłowało się pod bramką Siedliska. Kolejno bramki dla żaran zdobywali: Jakub Księżniak (w 50 i 87. min), Paweł Dzikowicz (65. min), Jakub Nowak (85. min) i Michał Jelski (90. min).

– Piłkarze wykonali wszystkie przedmeczowe założenia. Mecz toczył się pod nasze dyktando i też nie spodziewałem się innego scenariusza.  Gdyby wykorzystali wszystkie dogodne okazje, pewnie skończyłoby się na 10-15 bramkach. Najważniejsze są trzy punkty  to, że utrzymaliśmy pozycję lidera – ocenił spotkanie Łukasz Czyżyk, trener Promienia.

Pojedynek z Siedliskiem był meczem debiutów. Z jednej strony, w czarno – zielono – czerwonych barwach zadebiutował doświadczony, 27-letni  Albert Cipior, z drugiej – swoje minuty dostali młodzieżowcy Promienia: Michał Jelski, Kacper Floriańczyk, Wojciech Kruczkiewicz i Jakub Jurkowski.  – Cieszy zarówno debiut Alberta jak i  postawa juniorów. Michał zdobył ostatnią, siódmą bramkę, ale warto podkreślić, że Kacper miał dwie asysty. W takich meczach, jak ten z GKS-em trzeba dawać więcej minut wychowankom. To zaprocentuje w przyszłości – dodaje szkoleniowiec Promienia.

Promień Żary – GKS Siedlisko 7:1 (2:0)
bramki: Nowak 2 (18.min – karny, 85. min), Księżniak 2 (50 i 87. min), Kononowicz (3. min) Dzikowicz (65. min), Jelski (90. min)
Promień: Kowalski – Krukowski, Homik (od 84. min Jurkowski), Dados, Frankovych, Rogalski (od 71. min Kruczkiewicz), Dzikowicz (od 65. min Floriańczyk), Cipior (od 79. min Jelski), Kononowicz, Nowak, Księżniak (od 84. min Świdkiewicz).