REKLAMA

Gospodarka

Przymiarki do handlu

Opublikowano 12 marca 2021, autor: bj

Castorama robi przymiarki, Hosso ma ruszać na nowo z budową w Żarach.

W Żarach w budynku dawnego Tesco na stałe zagościli pracownicy ochrony, bo został tu zwieziony sprzęt, m.in wózki widłowe. Wkrótce pojawić ma się ekipa remontowa sieci, której zadaniem będzie adaptacja wnętrza budynku.

Nieoficjalnie mowa jest o lipcowym terminie otwarcia. – Jeżeli wystarczy tylko nieco kosmetycznych prac, to jest to całkiem realna data otwarcia – słyszymy od jednego z kierowników ekipy.

Spółka Castim, która w imieniu Castoramy starała się o pozwolenie na przebudowę sklepu, uzyskała je w żarskim starostwie już w drugiej połowie 2020r.

Całkowita powierzchnia zabudowy sięgać będzie 7 tys. mkw., z czego powierzchnia sprzedaży wyniesie 5 tys. mkw.

Na razie wiatr hula

Tymczasem duży spokój panuje w sąsiedztwie sieciowego sklepu budowlanego, czyli na budowie centrum handlowego Hosso przy ul. Broni Pancernej. Od miesięcy nikt tu nie pracuje, ale pojawiły się informacje, że firma na nowo kompletuje ekipę wykonawców.

Oficjalnie Hosso nabiera wody w usta, gdy pytamy o termin ponownego rozpoczęcia prac czy oddania obiektu dla klientów. -Na razie nie chcemy przekazywać informacji odnośnie tych dat, a także naszych najemców-ucina pytania Dominika Domagała, specjalista ds. marketingu w firmie Hosso. 

  Na stronie internetowej firmy nadal widnieje data otwarcia w III kwartale 2021r.

 

Napisz komentarz »