REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zamykają lubuskie!

Opublikowano 12 marca 2021, autor: jb

Nie pójdziemy na basen, nie obejrzymy filmu w kinie. Od poniedziałku, 15 marca, będzie u nas wprowadzony lockdown.

Liczba dziennych zakażeń w przeliczeniu na jednego mieszkańca w lubuskim wywołała reakcję rządu.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na konferencji w czwartek, 11 marca, ogłosił, że lockdown oznacza m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie działalności galerii – tych, które maja wspólne wejście (zamknięte sklepy, czynne usług i sklepów spożywczych), zamknięte mają być też kina, teatry, muzea, obiekty sportowe (w tym baseny i sauny).

Uczniowie starszych klas podstawówki nadal uczyć się będą zdalnie, a dzieci z klas I-III mają uczyć się systemem hybrydowym (na zmianę trochę zdalnie, trochę stacjonarnie). Szczegółowe rozporządzenie o zasadach nauki hybrydowej Ministerstwo Edukacji i Nauki ma opublikować w piątek, 12 marca.

Zmiany zaplanowano na razie jako obowiązujące do 28 marca.  Kolejne decyzje będą zależały od ilości dziennych zakażeń.

Liczą na mieszkańca

Razem z województwem lubuskim z ograniczeniami muszą się liczyć mieszkańcy województwa mazowieckiego. Lockdown już wcześniej wprowadzono w województwach warmińsko – mazurskim i pomorskim.

Dzienna liczba zachorowań najwyższa w tym roku odnotowana była w czwartek, 11 marca. Do rejestru chorych przybyło wtedy ponad 21 tysięcy chorych w kraju. W lubuskim było tego dnia 632 nowych chorych, w województwie mazowieckim tego samego dnia odnotowano 3.756 zakażeń. Choć jest to kilkanaście razy więcej niż w naszym województwie, w przeliczeniu na jednego mieszkańca województwa, jest to zbliżony przelicznik zakażeń. W obu województwach jest to około 44 osób na 100 tys. mieszkańców dziennie.

Napisz komentarz »