REKLAMA

Samorząd

Kasa na kopciuchy

Opublikowano 12 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Nawet 7 tys. zł dołoży gmina Żagań mieszkańcom do wymiany starych pieców na nowe. Wnioski o dotację można składać do końca marca br.

Na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych gmina pierwotnie planowała w tym roku 75 tys. zł, ale radni z opozycji zwiększyli tą kwotę do 140 tys. zł, na wniosek radnej Jolanty Czarnogrodzkiej. Wzrośnie też wysokość wsparcia dla jednego wnioskodawcy – z 5 do 7 tys. zł.  Zainteresowanie dotacją było tak ogromne, że już pierwszego dnia składania wniosków, po północy z 28 lutego na 1 marca mieszkańcy zasypali nimi gminną skrzynkę mailową. – Serwer gminnej poczty był tak przeciążony, że odrzucał wnioski. Czy tak powinno to wyglądać? – pyta czytelnik, który zadzwonił w tej sprawie do redakcji.  – Czy mój wniosek zostanie uwzględniony?

Do środy, 10 marca mieszkańcy złożyli 34 wnioski o wymianę „kopciuchów” na nowe.   Choć składanie wniosków trwa do końca marca br., wiadomo, że gmina przyzna dotację wedle kolejności zgłoszeń. – Z naszych wyliczeń wynika, że będzie to dwadzieścia parę osób. Każda z nich może liczyć na dotację do 50 procent wartości inwestycji, nie więcej niż 7 tys. zł – mówi Danuta Michalak, sekretarz gminy.  – Mogę uspokoić tych mieszkańców, którym poczta odbijała e-maile z wnioskami. Wszystkie zgłoszenia zostały zarejestrowane wraz z datą nadesłania.

Napisz komentarz »