REKLAMA

Komunikacja

Zrzutka na drogę

Opublikowano 12 marca 2021, autor: bj

Wyboista i nierówna. Wyłożona starą kamienną kostką. Droga z Żar do Siodła (gm. Żary). Zarządza nią Starostwo Powiatowe, ale do remontu się nie pali. Powód? Brak pieniędzy.

Mieszkańcy żarskich Kunic i Siodła przebudowy drogi pomiędzy miejscowościami wypatrują. Jest pomysł, by obie gminy i powiat zapłaciły za niego solidarnie, każdy po jednej trzeciej.

-Patryk Faliński wiceburmistrz Żar odpowiedział, że nie może zadeklarować takiego wsparcia, w wysokości 1/3 kosztów. Zastrzegł jednak, jednak, że są gotowi do rozmów-tłumaczy Józef Radzion, starosta.

Zgodę na wyłożenie swoich 30 proc. już wyraziła gmina. -Wójt Leszek Mrożek postawił tylko taki warunek, że udział w przedsięwzięciu weźmie miasto i powiat-relacjonuje J. Radzion.

 Dlatego zostało już skierowane zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu roboczym, jeszcze w marcu.

Droga ma ok. 1, 3 km długości. Porządny remont bardzo by się przydał, bo droga wygląda na tak zaniedbaną i opuszczoną, że w czerwcu ubiegłego roku padła ofiarą… złodziei. W połowie czerwca 2020r. zniknął pas kostki o długości 30 metrów. Ubytki zostały zabezpieczone przy pomocy tłucznia.

Może uciułają

Tym razem inwestycję mogłyby wspomóc środki z zewnątrz.- Możliwe jest sfinansowanie nawet 63 proc. inwestycji-tłumaczy J. Radzion.

-Zakładając, że to byłby wydatek ok. 2 mln zł, to do podziału zostałaby kwota ok. 800 tys.zł. To już są pieniądze, które można w budżetach znaleźć. -kończy J. Radzion.

O sprawę zapytaliśmy Danutę Madej, burmistrz Żar.

-Jestem jak najbardziej za tym pomysłem. W ramach współpracy miasta, gminy wiejskiej i powiatu. Analizujemy, w jakiej formie możemy wesprzeć tych przedsięwzięcie-informuje D. Madej.

 

Napisz komentarz »