REKLAMA

Komunikacja

Kanaliza do wymiany

Opublikowano 12 marca 2021, autor: jb

Do końca marca potrwa wymiana odcinka kanalizacji przy skrzyżowaniu w okolicach ulic Warszawskiej, Długiej i Libelta w Żaganiu.

Prace prowadzi spółka Żagańskie Wodociągi i Kanalizacja. W planach jest wykonanie kanalizacji na 72 metrach i montaż 6 studni betonowych.

Wyłączona z użycia jest część parkingu od strony ul. Długiej.

– Obawialiśmy się, że będziemy paraliżowali ruch samochodów dostawczych, które obsługują lokale i sklepy przy ul. Warszawskiej. Skończyliśmy ten fragment możliwie szybko i przeszliśmy już dalej.  Są tam cegły, stare fundamenty, nie da się kopać, tylko trzeba wybierać gruz, a to trwa. – mówi Cyprian Maszlong, prezes ŻWiK.

Po wymianie sieci kanalizacji zostaną do niej podłączone budynki z ul. Libelta nr 2 i 3 oraz podpięta jeszcze część budynków z ul. Warszawskiej.

-Budynki przy ul. Libelta miały swoją sieć kanalizacji już mocno wyeksploatowaną, która często się zapychała. Mieszkańcy z ul. Warszawskiej korzystali z osadników, które trzeba było regularnie opróżniać, a w ostatnim czasie zaczęły stwarzać ryzyko poprzez zapadanie się oraz uciążliwy zapach – wymienia C. Maszlong.

Przewidywany czas zakończenia prac wyznaczony jest na koniec marca. -Jesteśmy przygotowani na to, że przez nadzór archeologiczny i trudne warunki gruntowe, które tworzą fragmenty albo pozostałości po nieistniejących już budynkach, mogą się one przedłużyć – dodaje C. Maszlong.

ŻWiK prace prowadzi sam. Szacowany kosz inwestycji to ok. 65 tys. zł.

Napisz komentarz »