REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Rewolucja w spółdzielniach!

Opublikowano 12 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Członkowie spółdzielni mieszkaniowych będą mieli większy wpływ na zarządzanie ich budynkami. Od przyszłego roku to oni a nie rady nadzorcze będą wybierać prezesów i to na jedną, pięcioletnią kadencję. Będzie też łatwiejszy dostęp do dokumentów spółdzielni a także możliwość głosowania korespondencyjnego.

Spółdzielcy będą mieli większy wpływ na decyzje spółdzielni, których są członkami. Ma być łatwiej, prościej i skuteczniej.

Jakie zmiany?

Prezesi będą wybierani na pięcioletnie kadencje, wybiorą ich bezpośrednio mieszkańcy a nie jak do tej pory – rady nadzorcze. Ukróci to spekulacje, że niektórzy szefowie spółdzielni siedzą na stołkach po kilkanaście lat i są mocno powiązani z radami nadzorczymi. Kolejne nowości to głosowanie korespondencyjne w wyborach prezesa. Spółdzielcy będą mogli wybrać władze, nie wychodząc z domu.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 379

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »