REKLAMA

Gospodarka

Milionów jeszcze nie widać

Opublikowano 12 marca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Jezioro, SPA, lotnisko. Takie były plany w Tyliczkach. I podobno są. – Tam już zainwestowali kilka milionów złotych. Żaden inwestor nie zrezygnuje z takiego wkładu finansowego – nie traci nadziei wójt Lipinek Łuzyckich.

Sztuczne jezioro, SPA, lotnisko i centrum handlowe. To tylko niektóre z atrakcji, które powstaną w Tyliczkach. Pierwsze łopaty wbito jesienią 2017 roku. Dziś inwestycja stoi jak zaklęta. Urzędnicy z Lipinek Łużyckich, na których terenie leży przyszły kurort, uspokajają. Nie ma roboty budowlanej, ale jest papierkowa.

– Ludzie widzą efekty, kiedy coś się dzieje, ale tu prace trwają tylko, że papierkowe – mówi Małgorzata Reszka, sekretarz gminy Lipinki Łużyckie – Uzyskanie pozwoleń do prac na taką skalę i takim stopniu komplikacji zwyczajnie bardzo długo trwa. Ja jestem spokojna o tę inwestycję, może nie posuwa się na przód tak szybko, jak byśmy chcieli, ale w końcu budowa znów ruszy.

Firma uzyskała zgody na budowę kanalizacji. Władzom gminy na inwestycji zależy. To dla niej w Tyliczkach pojawiła się w 2016 roku asfaltowa droga, na którą gmina wyłożyła 2 mln zł. Był to warunek, dzięki któremu wykonawca zdecydował się na tę lokalizację.

– Prace powinny rozpocząć się niebawem od budowy kanalizacji, na którą inwestor otrzymał pozwolenie – mówi Michał Morżak, wójt Lipinek.- W Tyliczki zainwestowali już za duże pieniądze. Tam już jestzainwestowane kilka milionów złotych. Żaden inwestor nie zrezygnuje z takiego wkładu finansowego.

Inwestor ze Słupska

Inwestorem w Tyliczkach jest „Wolin Real Estate Sp z.o.o.” z siedzibą w Słupsku na ulicy Piekiełko. Firma nie ma ani strony internetowej, ani adresu e-mail, pod którymi można by się z nią oficjalnie skontaktować. Jest tylko numer telefonu, obecnie nieaktywny. Pod koniec lutego w internecie pojawiła się za to nowa wizualizacja inwestycji w Tyliczkach. Mała miejscowość, w której mieszka zaledwie 30 mieszkańców, ma się stać jednym z najbardziej luksusowych kurortów w Polsce. Tymczasem w Tyliczkach niewiele się zmieniło od 2019 r., kiedy zakończono wstępne prace. Plany są imponujące. Jezioro, wokół którego staną domy i po którym będzie można pływać, miało być gotowe w marcu 2020 roku. Póki co ciężkiego sprzętu w Tyliczkach wciąż nie widać.

Napisz komentarz »