REKLAMA

Samorząd

Najpierw piec, potem kwit

Opublikowano 12 marca 2021, autor: bj

Za wymianę pieca można się wziąć wcześniej. Mieszkańcy gminy Żary nie muszą czekać do jesieni, kiedy składa się wnioski.

Starego kopciucha można się pozbyć nawet pół roku wcześniej. Takie korzystne zmiany w uchwale dotyczącej dotacji na wymianę na ekologiczne piece bądź do instalacji fotowoltaicznej doczekali się mieszkańcy gminy Żary.

– Dotychczas honorowane były faktury na koszty związane z wymianą po złożeniu wniosku. Po zmianie te dokumenty mogą nosić datę nawet 6 miesięcy przed jego złożeniem, czyli dla inwestycji już wykonanych-mówi Marek Siry z referatu ochrony środowiska i nieruchomości w Urzędzie Gminy w Żarach.

Gmina dołoży maksymalnie 60 proc. kosztów do 6 tys. zł. W 2020r. z dofinansowania skorzystało 35 właścicieli nieruchomości na kwotę 208 tys. 534 zł.

W 2021r. nabór wniosków rozpocznie się we wrześniu. Co ważne, gminne dofinansowanie nie wyklucza korzystania z innych programów, np. „Czysta Polska”. Jedyny warunek jest taki, by we wnioskach zawierać różne koszty, tak by one się nie dublowały.

Napisz komentarz »