REKLAMA

Kultura, Oświata

Pięknie recytują

Opublikowano 12 marca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Piękne wiersze można było usłyszeć podczas powiatowego etapu konkursu recytatorskiego w Żarach.

Święto poezji odbyło się na deskach żarskiej Luny (5.03). Najpiękniej recytujące dzieci z powiatu żarskiego zmierzyły się w powiatowych eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. 55 młodych artystów oceniało jury w składzie: Katarzyna Zychla, Krystyna Filip i Roman Krzywotulski.

W I kategorii wiekowej (klasy I-III) za najlepsze uznano wykonania: Amelii Mąki z SP nr 10 w Żarach, Sary Czarpackiej z SP nr 1 W Lubsku i Aleksandry Kalemba z SP nr 5 w Żarach. Wyróżnienia otrzymali je: Jan Paliwoda z SP Mirostowice Dolne, Dawid Surwiło SP Mirostowice Dolne, Nadia Błażków NSP Mierków, Tymoteusz Kocyk OKiB Trzebiel i Mateusz Fiedziuk z SP Olbrachtów.

W II kategorii wiekowej(klasy IV-V) laureatami zostali : Nadia Świderska z SP nr 1 w Lubsku, Sebastian Pawlak(OKiB w Trzebielu) i Franciszek Majerski z KSP w Żarach. Wyróznienia: Hanna Jagieło z NSP Mierków, Maja Gacka OKiB Trzebiel, Zuzanna Wesołowska OKiB Trzebiel, Hubert Wirzbicki SP nr 2 Żary i Gabriela Komorska z SP Lubanice.

W III kategorii wiekowej (klasy VI-VIII) najlepsi to: Dawid Gawinkowski reprezentujący OKiB w Trzebielu, Zauzanna Wacowska z SP w Mirostowicach Dolnych i Anna Cegielska (ŻDK) i Bartłomiej Paluszkiewicz z SP w Tuplicach. Wyróżnienia przyznano: Michałowi Kurosowi z SP Lubanice, Oliwii Niewczas, Wiktorowi Fila (NSP Mierków), Zofii Andrus OKiB Trzebiel i Mai Lipińskiej z SP nr 1 Żary.

Laureaci będą reprezentować powiat w wojewódzkim etapie konkursu recytatorskiego.

Napisz komentarz »