REKLAMA

Samorząd

Skarga za wodę

Opublikowano 12 marca 2021, autor: jb

Miesiąc trwało poszukiwanie awarii wodociągu w Gozdnicy. Dla burmistrza Krzysztofa Jarosza zakończyło się to skargą złożoną przez jednego z mieszkańców.

Jeden z lokatorów mieszkania komunalnego twierdził, że z powodu nocnych wyłączeń wody w mieście, gdy szukano przyczyny awarii, zepsuł się zawór bezpieczeństwa w centralnym ogrzewaniu. Chciał, by to gmina poniosła koszty naprawy. Burmistrz odmówił, mężczyzna napisał na niego skargę.

– Skarga została uznana za bezzasadną przez komisję skarg wniosków i petycji, więc uchwała została przedstawiona całej radzie – mówi Krystyna Mulik, przewodnicząca rady Miasta. Radni odrzucili ją.

Mieszkaniec nie zwrócił uwagi na zapisy ustawy o ochronie praw lokatora, które mówią o tym, że to on jest odpowiedzialny za usterki. Ustawa  mówi wprost, że naprawa i konserwacja centralnego ogrzewania, obciąża jego jako najemcę – mówi „Regionalnej” burmistrz Krzysztof Jarosz. – Jeżeli faktycznie wyłączenia wody w nocy uznaje za przyczynę awarii c.o., to  powinien zwrócić się do Gozdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z wnioskiem o rekompensatę czy odszkodowanie. – dodaje burmistrz.

Napisz komentarz »