Nokaut po przerwie

Opublikowano 15 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żarskie szczypiornistki pokonały 23:17 drużynę ze Słubic – faworyta Lubuskiej Ligi Młodziczek – i mają coraz większe szanse na medal.

Podopieczne Barbary Skórzyńskiej i Marioli Sieńko sprawiły (6.03) ogromną niespodziankę, tym bardziej, że grały bez swojej najlepszej zawodniczki i strzelczyni ligi – Aleksandry Sieńko, która leczy kontuzję.  Pierwszą połowę z UKS-em Jedynka Słubice przegrały 7:9, przegrywając momentami nawet 5 bramkami. W drugiej znakomicie zagrały w obronie i znokautowały rywalki, rzucając aż 16 goli.  – Był nawet taki moment, że od 40. minuty, przez blisko 10 minut rywalki ze Słubic nie potrafiły zdobyć ani jednej bramki. My zdobyliśmy wtedy 6 i odjechaliśmy im na bezpieczną odległość – mówi M. Sieńko. – Dzięki pokonaniu faworyta do mistrzostwa ligi, zwiększyły się nasze szanse na medal. Pytanie, jakiego koloru? O tym rozstrzygną ostatnie cztery mecze. Niestety, będziemy musieli sobie w nich radzić bez Oli, która doznała kontuzji stawu skokowego.

W meczu z Jedynką Sokół reprezentowały: Wiktoria Gawron (7), Oliwia Janas (6), Nicola Czeremurzyńska (6), Maja Szatkowska (2), Athena Gargalis (2), Kamila Garczyńska,  Oliwia Ambroziak,   Aleksandra Nowaczyk, Elwira Czeremurzyńska, Julia Płaska oraz bramkarki: Paulina Sadowska i Zuzanna Preisner. Po tym zwycięstwie „Sokolanki” wskoczyły na trzecie miejsce w tabeli Lubuskiej Ligi Młodziczek. Już 13 marca żaranki zagrają w hali LO im. B. Prusa z GMTS Sparta Gubin.