REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kółka zamiast łapek

Opublikowano 12 marca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Rafi nawet gdy znajdzie dom, nigdy nie wskoczy na kanapę. Jego łapki trzeba zastąpić kółkami i psim wózkiem inwalidzkim. Piesek już nigdy nie będzie zdrowy. Po potrąceniu przez samochód, stracił szansę na zdrowe pieskie życie.

Rafi wpadł pod koła samochodu na ulicy Witosa w Żarach. Kundelek przebywa w żarskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Oczami pełnymi psiej miłości i zaufania patrzy na każdego, pomimo tego, że to przez człowieka został tak skrzywdzony. Jego przetrącony kręgosłup i niewładne łapy już nigdy nie będą mu służyć tak, jak przed wypadkiem.

– Rafi jest cały czas leczony – mówi Jolanta Jureczko, ze schroniska – Niestety została mu już tylko operacja, ale to i tak nie sprawi, że Rafi będzie chodził. Polepszy mu się i będzie sprawniejszy, ale już zawsze będzie psim inwalidą – wyjaśnia J. Jureczko

Stabilny kręgosłup

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Aport nazbierało już pieniądze na operację kręgosłupa kundelka. Niestety na razie nie można jej przeprowadzić.

– Z Rafim było już lepiej. Niestety zanim będzie operowany, trzeba ustabilizować jego kręgosłup. Potrzebny jest do tego jest psi wózek inwalidzki. W tej chwili ani Aprotu, ani schroniska nie stać na taki zakup. – wyjaśnia J. Jureczko

Niesprawne łapy i kręgosłup to nie jedyny problem Rafiego. Po potrąceniu ucierpiał też jego układ pokarmowy. Jelita nie pracują tak, jak należy.

– Rafi je specjalistyczną karmę Intestinal. Paleta puszek, 48 sztuk kosztuje 360 zł. Na to też potrzeba nam środków. Można też kupić mu taką karmę np. na stronie zooplus. Będziemy bardzo wdzięczni za taką pomoc. – apeluje J. Jureczko

Wpłaty na rzecz Rafiego można wpłacać na numer konta 11203000451110000002855490 Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Aprort.

– Przy wpłacie prosimy o zamieszczenie dopisku „dla Rafiego”. – prosi Jolanta Jureczko.

Wózek inwalidzki będzie potrzebny pieskowi już zawsze. Po operacji także będzie z niego korzystał, ale będzie zdecydowanie sprawniejszy. Rafi będzie mógł trafić do adopcji i cieszyć się w miarę sprawnym pieskim życiem. Bez operacji  jest skazany na smutne życie w schroniskowym kojcu.

Napisz komentarz »