Najlepszy w dywizji

Opublikowano 15 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Dawid Klaybor z żagańskiej 34. Brygady Kawalerii Pancernej wygrał Mistrzostwa Lubuskiej Dywizji Kawaleri Pancernej w Biegach Przełajowych.

W zawodach w Bolesławcu wygrał rywalizację na 3 km z wynikiem 9.48 wyprzedzając drugiego zawodnika o 7 sekund.  – Trasa była bardzo wymagająca, a mi tego dnia biegło się bardzo ciężko. Nie bez powodu, bo był to mój pierwszy start od czterech miesięcy – mówi D. Klaybor. – Cieszę się tym bardziej. Zostałem mistrzem Czarnej Dywizji po raz szósty z rzędu.

Następnego dnia Dawid wraz z kolegami z 34 BKPanc. walczył o medale w sztafecie 4 x 2 km, zajmując czwarte miejsce. – Tym razem biegło mi się bardzo dobrze i w czasie 6.11 pobiłem na mojej zmianie rekord trasy – dodaje.

Kolejny start D. Klaybor zaliczy już 27 marca, w Crossie Żagańskim, na dystansie 4 km.