REKLAMA

Komunikacja

Burmistrz doglądał zamiatarki

Opublikowano 05 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 80 ton zanieczyszczeń i piasku zebrali z ulic Żagania po akcji „Zima” pracownicy spółki MPOiRD. Dziury też łatali, ale nie wszystkie.

W Żaganiu trwa usuwanie piasku z miejskich ulic i chodników. Jako pierwsze sprzątane było centrum miasta. W miniony weekend (27-28.02.) zamiatarka Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania i Robót Drogowych pracowała na ulicach Żarskiej i Żaganny. Kolejne było Osiedle na Górce i okolice.

Po naszej interwencji na temat stanu dróg po zimie, w piątek, 26 lutego pracownicy załatali dziury m.in. na ul. Łużyckiej i Kopernika. Tyle, że wypełnienie masą na zimno wytrzymało raptem parę dni. W czwartek, 4 marca część dziur znowu była widoczna.  Na skuteczniejsze łatanie każą nam poczekać do wiosny, gdy temperatury pozwolą na naprawę dziur tzw. masą na gorąco.

– Metoda łatania ubytków asfalcie „metodą na zimno” sprawdza się tylko w przypadku małych dziur. Z tymi dużymi musimy poczekać do końca marca. Gdy wzrośnie temperatura, będziemy mogli łatać je skuteczniejszą metodą, tzw. masą na ciepło, używając tzw. patchera – mówi Barbara Baranowska, prezes spółki MPOiRD.

Na bieżącą naprawę dróg miejskich w Żaganiu burmistrz podpisał umowę ze swoją spółką, MPOiRD. Ma na to w tegorocznym budżecie 680 tys. zł. W sprzątaniu chodników, alejek i   parkingów magistrat posiłkował się pracownikami interwencyjnymi.

Napisz komentarz »