REKLAMA

Samorząd

Chce być tak dobry, jak Matyjasek

Opublikowano 05 marca 2021, autor: nk

Dawid Polok nowym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w Żarach. Zastąpił Łukasza Matyjaska.

Radnym jest od dwóch lat, a już wspiął się niemal na szczyt. W piątek (26.02) na sesji radni wybrali (dostał 11 głosów, 8 przeciw) Dawida Poloka wiceprzewodniczącym Rady Miasta. O stanowisko wiceprzewodniczącego ubiegała się też Edyta Gajda.

– Decyzja zapadła i na spokojnie zaczynam planować jak mogę to stanowisko wykorzystać. Cieszę się, że młodsi dochodzą do głosu. Świeżość w radzie jest jak najbardziej na korzyść. Będę starał się o aktywność tej Rady, żeby nie było już więcej sesji korespondencyjnych, ale przynajmniej on-line – mówi D. Polok.

Nie spodoba się

Ten postulat może się nie spodobać Marianowi Popławskiemu, przewodniczącemu Rady, który chętnie korzysta z możliwości organizacji sesji korespondencyjnych w czasie pandemii. Mimo to D. Polak liczy, że we współpracy godnie zastąpi Łukasza Matyjaska, byłego wiceprzewodniczącego Rady.

– Wiem, że między Łukaszem i przewodniczącym Popławskim współpraca bardzo dobrze wychodziła. Jestem po rozmowach z panem Marianem. Liczy na współpracę przynajmniej taką jak była z Łukaszem, a może i coś więcej – dodaje Ł. Polok.

W Radzie Miasta pracuje od 2018 roku. Ma żonę i dwójkę dzieci. Jest trenerem w ŻKSW i trenerem kadry Polski dzieci i młodzieży w Muaythai .

Napisz komentarz »