REKLAMA

Kultura, Oświata

Dyrektorzy bez konkursu?

Opublikowano 05 marca 2021, autor: bj

Zarząd zdecyduje, czy kandydaci na dyrektorów będą stawać przed komisją konkursową czy pomoże im epidemia i kolejną kadencję będą mieli w kieszeni. Decyzja już wkrótce.

Nad tym czy odbędą się konkursy na dyrektorów szkół ponadpodstawowych zastanawiać się będą członkowie zarządu powiatu żarskiego.

W tym roku kończą się kadencje dyrektorów dwóch żarskich i jednej lubskiej szkoły. Chodzi o  Krzysztofa Neskę z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Roberta Nowaczyńskiego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach oraz Alicji Czerniawskiej z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku.

-Będziemy rozważać decyzję, czy ogłosić konkursy, bo Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało rozporządzenie, zgodnie z którym można te procedure odsunąć-mówi Józef Radzion, starosta żarski.

Mogą nie robić

MEN z uwagi na stan pandemii dała możliwość powierzenia obowiązków dotychczasowym dyrektorom szkół. -Nawet na 5 lat, a co najmniej na rok. Warunkiem jest tylko uzyskanie akceptacji Kuratorium Oświaty i Rady pedagogicznej i rady szkoły-wylicza J. Radzion.

Te biorąc pod uwagę stan potencjalnego zagrożenia, wydaje się formalnością.

-Mamy taką możliwość, a nie konieczność. Nie ma zakazu przeprowadzania konkursu-wyjaśnia J. Radzion.

Dyskusja w tej sprawie pojawi się na najbliższym posiedzeniu zarządu. Konkursy, o ile zostaną ogłoszone, odbędą się w maju.

Napisz komentarz »