REKLAMA

Zdrowie

Chcą okulisty

Opublikowano 05 marca 2021, autor: jb

Trwają przygotowania do uruchomienia oddziału laryngologicznego w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żaganiu.

Przypomnijmy, oddział laryngologiczny z pododdziałem okulistycznym ma zostać przeniesiony z Żar w miejsce oddziału chirurgicznego.

Chirurgię w tym tygodniu uruchomiono w Żarach. W Żaganiu starostwo powiatowe remontuje m.in. pomieszczenia po oddziale chirurgicznym.

-Wykonawca do końca tygodnia maluje i wychodzi ze szpitala. Potem będzie czas na przenosiny oddziału do Żaganiu. Uruchomienie nowego oddziału planowane jest na 15 marca – mówi Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu.

Razem z laryngologią do Żagania trafi pododdział okulistyczny. Trwają rozmowy, by w Żaganiu uruchomić też poradnię okulistyczną. Takiej, z której można by skorzystać w ramach NFZ w powiecie w ogóle nie ma.

– Kiedy zostanie przeniesiony oddział, zdecydujemy co dalej z poradnią. Jak na miejscu będzie już oddział, będziemy wiedzieć, jaki sprzęt musielibyśmy zakupić, żeby otworzyć  nas poradnię okulistyczną. Pomimo przenosin oddziału, sama poradnia pozostanie w szpitalu w Żarach, więc nie można wykorzystać tamtego sprzętu – tłumaczy sekretarz.

 

 

Napisz komentarz »