REKLAMA

Kultura, Oświata

Jak reklamować szkołę

Opublikowano 05 marca 2021, autor: bj

Zestawienie dwóch zdjęć. Na obu ten sam korytarz. Różnice biją po oczach. Dyrektorka przekonuje: Zielony kolor wycisza. Chyba jednak nie bardzo, bo zawiadomiła policję.

Fotografie pojawiły się w internecie, na ogólnopolskim portalu. Chodzi o korytarz i fragment klatki schodowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. Wcześniej suchej nitki na pomyśle na odświeżenie wnętrza nie pozostawili też byli uczniowie szkoły, pamiętający czasy sprzed „dobrej zmiany” w korytarzu. Świadczą o tym  ich jednoznacznie, czasem dosadne komentarze.

O gustach się nie dyskutuje?

Jedno zdjęcie, jak wynika z informacji zostało wykonane w 1994r. Pastelowe barwy, lampy z kloszami przy ozdobnych łukach.

Drugie powstało w 2021. Zieleń, i to w dwóch odcieniach, w kontraście z soczystym niebieskim na szafkach. Całość uzupełniają jarzeniówki.

.Komentarze internautów nie pozostawiają wątpliwości: „Obrzydliwy zielony. Jak w więzieniu albo prosektorium”,”Proszę powiedzcie, że to pomyłka..”. „Ktoś powinien wylecieć z roboty za tę metamorfozę chyba, że zatrudniali ślepych”.

Przecież uspokaja

O stylizację pytamy dyrektorkę szkoły, Gabrielę Fiedler.

-Remont ścian był kilka lat temu. Poza tym wszystkie artykuły na internecie odnośnie zielonego koloru mówią, że on uspokaja, wycisza-tłumaczy.

Sama jednak wyciszona nie jest. -To odgrzewany kotlet-mówi.I sprawa dojrzała, by powiadomić tzw. organa.

-Jeśli dowiem się, że ktoś bez mojej wiedzy wszedł na teren szkoły i zrobił zdjęcia…- zaczyna. I dodaje: -Już dzisiaj sformułowałam pismo do policji, bo nie wiem, kto je zrobił.  A kolor jest bardzo piękny, zielony i uspokajający. Przepiękny. Harmonijny. I jest w szkołach pożądany. Kiedyś wszystkie ławki w szkołach były zielone – wytacza kolejne argumenty dyrektor Fiedler. – A w ogóle pytacie o kolor ścian, jak ja mam nauczanie zdalne na głowie-ucina. Może na szczęście, bo zielony jednak nie uspokaja?

Napisz komentarz »