REKLAMA

Zdrowie

Dali na tomograf

Opublikowano 05 marca 2021, autor: jb

30 tys. zł dołożyła Gozdnica na remont pomieszczeń szpitala, w których zamontowany zostanie tomograf.

Przypomnijmy, filia 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu swojego tomografu do tej pory w ogóle nie miała. Pacjenci przewożeni byli do Żar.

W ub. roku starostwo, z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego kupiło tomograf do szpitala za ok, 1,3 mln zł. Wszystkie gminy w powiecie zostały poproszone o dofinansowanie remontu pracowni tomograficznej.

Gozdnica jako ostatnia w powiecie dołożyła 30 tys. zł.

-Gdyby to przeliczać proporcjonalnie do liczby ludności, mielibyśmy do przekazania około 18 tys. 600 zł. Wiemy jednak, że bywa różnie z budżetami i trzeba się zachować solidarnie. Cel jest ważny,  nie zamierzamy się targować- mówi burmistrz Krzysztof Jarosz.

Wcześniej pieniądze przekazały pozostałe gminy. Wymiarki, Brzeźnica i Szprotawa po 10 tys. zł każda, gmina Niegosławice dołożyła 20 tys. zł, Małomice i Iłowa przekazały po 40 tys. zł. Gmina Wiejska Żagań dołożyła 100 tys. zł, a miasto Żagań 260 tys. zł.

-Tomograf już w tym tygodniu wjechał do szpitala, jest montowany. Planujemy uruchomienie go od 1 kwietnia – mówi Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu żagańskiego.

Napisz komentarz »