REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Ja wojenki nie prowadzę

Opublikowano 05 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Przyznaje w rozmowie z „Regionalną” burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec.

Regionalna: Referendum w sprawie odwołania władz miasta coraz bliżej. Bo się pan odwołania?

Andrzej Katarzyniec: To nie jest kwestia strachu, już raz Tomasz Kwarciński zafundował Żaganiowi referendum i odwołanie burmistrza Kowala, żeby umieścić na fotelu burmistrza swojego kolegę, Daniela Marchewkę, co poskutkowało 5 latami nieudolnych rządów. Nie sądzę by mieszkańcy Żagania znów chcieli uczestniczyć w politycznym biciu piany pana Kwarcińskiego. To mi mieszkańcy powierzyli ster na 5 lat podczas ostatnich wyborów. Wierzę że mieszkańcy podobnie jak ja, nie pójdą na referendum motywowane ambicjami kilku osób, które zostały odsunięte od władzy. Zarzuty komitetu referendalnego są w większości absurdalne. Bądźmy racjonalni – zamknięcie kąpieliska miejskiego było spowodowane wieloletnimi zaniedbaniami burmistrza Marchewki, który doprowadził obiekt do takiej ruiny, że stwarzał niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. Rada Miasta sama decyduje o swoich zarobkach, ja głosować nie mogę podczas jej posiedzeń i mi radni wynagrodzenia nie zwiększyli, a żadnej „wojenki” z panią dyrektor SP 1 nie ma.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1023

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »