REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Będzie jak nowy

Opublikowano 05 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Zamknięty od trzech lat Klub Wojskowy Czarnej Dywizji w Żaganiu doczeka się kapitalnego remontu.

Budynek przy ul. Żarskiej służył żołnierzom i mieszkańcom na organizację imprez okolicznościowych. Mieściła się w nim biblioteka, działały sekcje m.in. wokalna, recytatorska czy tamburmajorek. Od 2018 roku jest zamknięty na cztery spusty.  Powodem była kompleksowa modernizacja budynku, który z roku na rok był w coraz gorszym stanie. Odświeżone zostaną ściany, wymienione instalacje, podłogi, okna i drzwi. Będzie nowe wyposażenie. Nowego wyglądu doczeka się sala konferencyjno – kinowa i pomieszczenia dla orkiestry wojskowej, sekcji Czarnej Dywizji, administracji i zaplecza technicznego.

  – Pomieszczenia zyskają nowoczesny wygląd oraz wyposażenie audiowizualne. Ze względu na skomplikowany zakres prac, pierwszy wykonawca wycofał się z realizacji umowy – informuje „Regionalną” ppłk  Mariusz Rudzki, rzecznik Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Zielonej Górze, który administruje żagańską nieruchomością. – Wyłoniony w przetargu kolejny wykonawca podjął prace, ich zakończenie wraz z oddaniem obiektu do użytku planowane jest na koniec 2022 roku.

Rzecznik dodaje, że tempo robót uwarunkowane jest też finansowymi możliwościami resortu Obrony Narodowej. I podkreśla, że nie zmieni się dotychczasowa funkcja klubu. Budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.  Inwestycja nie obejmuje pobliskich kortów tenisowych.

Napisz komentarz »