REKLAMA

Komunikacja

Ruszą z autostradą

Opublikowano 05 marca 2021, autor: bj

Mogą wbijać łopatę na ostatniej prostej. Umowa na budowę ostatniego, 21-kilometrowego odcinka autostrady Olszyna w kierunku Wrocławia została podpisana.

Kontrakt o wartości 258 mln 700 tys. zł podpisany został z konsorcjum firm Kobylarnia, Mirbud i Budpol. Prace obejmą przebudowę południowej jezdni odcinka od granicy woj. lubuskiego i dolnośląskiego do węzła Golnice.

Wykonawca wymieni  nawierzchnię jezdni południowej, zapewni na drodze nośność (11,5 t na oś.) i poszerzy jezdnię do 11 m. Dojdzie do przebudowy węzła Golnice, w rejonie węzła Luboszów powstanie skrzyżowanie z drogą powiatową.

-Przewidujemy też wyposażenie autostrady w  bariery ochronne, oznakowanie i przejścia dla zwierząt? informuje Marek Pilaczyński, rzecznik oddziału GDDKiA.

Podzielili na kawałki

Na wykonanie prac konsorcjum będzie miało 25 miesięcy. Zakończenie robót planowane jest w 2023 r.

Na wykonanie prac będzie miał  25 miesięcy. Zakończenie robót planowane jest w 2023 r.

W styczniu z kolei została podpisana umowa na trzeci odcinek autostrady, czyli od rejonu zjazdu do Iłowej do granicy województwa lubuskiego.

Celem inwestycji jest dostosowanie drogi do standardów autostrady na odcinku Olszyna – Golnice o długości ponad 70 km. Od granicy do ok. 12 km (ponad dwa kilometry za węzłem Żary Zachód-obecny Królów- w stronę Wrocławia) prace są wykonywane, a zakończenie robót planowane jest w II połowie 2023 r. W drugim półroczu 2022 planowane jest oddanie drugiego (12 km) odcinka czyli pomiędzy węzłem Zary Zachód a węzłem Iłowa.

Prace na pozostałych dwóch odcinkach będą mogły ruszyć od 15 marca.

Napisz komentarz »