REKLAMA

Kronika policyjna

Ucieczka ulicami Żagania

Opublikowano 05 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

To były sceny rodem z filmu sensacyjnego. 25-latka uciekała policjantom ulicami Żagania, jadąc oplem pod wpływem narkotyków i bez uprawnień do kierowania.

Kobieta zaczęła wykonywać gwałtowne manewry i łamać przepisy ruchu drogowego na ul. Armii Krajowej, gdy dostrzegła policyjny radiowóz (25.02). Pomimo wydawanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych kontynuowała jazdę ulicami Żagania. Rozpoczął się pościg za samochodem do którego włączyły się inne policyjne patrole.  Po przejechaniu ul. Wojska Polskiego 25-latka skręciła w prawo, w ulicę Skarbową, gdzie droga prowadzi między innymi w rejon ogródków działkowych.  – W pewnym momencie, kiedy kobieta nie miała już możliwości kontynuowania dalszej jazdy zatrzymała auto, wysiadła z niego i podjęła pieszą ucieczkę. Policjantom udało się ją zatrzymać – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.

Kobieta uciekała policjantom, bo nie posiadała ona uprawnień do kierowania pojazdami. Opel, którym kierowała nie posiadał ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Badania wykazały, że 25-latka prowadziła auto pod wpływem metamfetaminy. Trafiła do aresztu. We wtorek, 2 marca usłyszała m.in. zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Odpowie również za popełnienie licznych wykroczeń drogowych.

Napisz komentarz »