REKLAMA

Wasze sprawy

Będzie woda i kanaliza

Opublikowano 05 marca 2021, autor: jb

Kolejny odcinek wodociągu i kanalizacji przejmie gmina Małomice.

Kolejny odcinek podpięcia do sieci wodociągowej i kanalizacji na Osiedlu Kwiatowym w Małomicach kosztować będzie 830 tys. zł. Gmina odkupi go od wykonawcy. Właściciel, który sprzedawał działki, w tym roku zajmie się budową, a przez to, że dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków należy do zadań gminy, gmina odkupi potem sieć.

Gmina ma spłacać tą inwestycję przez 5 lat w transzach po ok. 166 tys.  zł rocznie. Podczas sesji 26 lutego, odłożono termin spłat o rok.

-Początkowo planowaliśmy, że pierwsze nasze finansowanie będzie w tym roku. Nie możemy tego zrobić, bo nie mamy na to zabezpieczonych środków w budżecie – tłumaczy burmistrz Małgorzata Sendecka. -Pierwszy termin płatności został przeniesiony o miesiąc, więc zamiast końca grudnia 2021 roku, będzie to koniec stycznia 2022 roku, przez co spłata całej inwestycji wydłuży nam się o rok – dodaje. 

W ubiegłym roku gmina przejęła już dwie sieci wybudowanego wodociągu. Większą o wartości 375 tys. zł, mniejszą za 75 tys. zł. -Też są zaplanowane do spłaty w pięciu ratach i te płatności będziemy ponosić już w tym roku  – dodaje burmistrz.

Napisz komentarz »