REKLAMA

Samorząd

Taki radny to skarb

Opublikowano 05 marca 2021, autor: nk

Łukasz Rubczyński zastąpił Łukasza Matyjaska w żarskiej Radzie Miasta.

Łukasz Rubczyński (39 l.) złożył ślubowanie radnego na sesji Rady Miasta(26.02. Zastąpił Łukasza Matyjaska, który od 10 lutego jest dyrektorem Żarskiego Domu Kultury i musiał zrezygnować z mandatu.

Łukasz Rubczyński z zawodu jest strażakiem. Pracuje także jako trener koszykówki w BC Swiss Krono. W Radzie chce pracować w komisji komunalnej oraz w komisji petycji skarg i wniosków.

– Byłem w poprzedniej kadencji w komisji komunalnej i wiem już, na czym polega w niej praca – mówi Ł. Rubczyński.

Był trzeci

W wyborach samorządowych w 2018 roku Ł. Rubczyński zdobył 120 głosów i zajął trzecie miejsce na liście Dobrego Miasta Lepszego Powiatu w Okręgu nr 1 obejmującym Zatorze. W swoim programie stawia na poprawę bezpieczeństwa w mieście oraz na pracę z młodzieżą oraz z osobami starszymi.

– Chcę zająć się bezpieczeństwem w mieście. Będę zwracał również uwagę na kwestie związane ze sportem dzieci i młodzieży, żeby stwarzać im jak najlepsze warunki do rozwoju. Chcę także zwracać uwagę na osoby starsze. Liczę na konstruktywną rozmowę i współpracę. Z każdym mogę rozmawiać na wszystkie tematy. Jestem kulturalną osobą i dla mnie nie ma znaczenia opcja polityczna – przekonuje Ł. Rubczyński.

Ręce, które leczą

Czy nowy radny pomoże w przełamaniu impasu w relacjach pomiędzy radnymi popierającymi Danutę Madej, burmistrza Żar, a jej przeciwnikami? Ma ku temu mocne argumenty.

– Ja go bardzo lubię i on mnie też. Kilka razy podczas poprzedniej kadencji zrobił mi masaż kręgów szyjnych i teraz koledzy się z niego podśmiewują i pytają go kiedy znowu to powtórzy – zdradza Lucyna Grzybowicz, radna opozycyjnego SLD.

W polityce wszystko jest możliwe.

Napisz komentarz »