REKLAMA

Wasze sprawy

Szykują miejsca w przedszkolach

Opublikowano 05 marca 2021, autor: jb

Ruszył już nabór do przedszkoli w Żaganiu. Dla 3-latków od września przygotowano 164 miejsca.

Zgodnie z danymi meldunkowymi, w mieście jest 204 dzieci trzyletnich. W przedszkolu. przygotowano jednak mniej miejsc.

-Wiemy, że nie wszyscy rodzice puszczą na zajęcia już 3-latki, część z nich wybierze przedszkola niepubliczne. Nie ma zagrożenia, że miejsc dla kogoś zabraknie, bo jesteśmy w stanie otworzyć dodatkowe oddziały – zapewnia Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta.

Na razie w Przedszkolach 5 i 6 przygotowano po 50 miejsc dla trzylatków (po dwie w grupy). W oddziale przedszkolnym przy SP nr 5  jedną grupę na 25 miejsc. W Zespole Przedszkoli nr 2 i 3 jest łącznie 39 miejsc.

-W dawnej „Dwójce” planujemy oddział na 25 miejsc i kolejnych 14 miejsc w dawnej „Trójce”. Zobaczymy jednak, jaki będzie nabór – dodaje naczelnik.

Miejsca zapasowe są, bo w tym roku przedszkola opuści łącznie 227 sześciolatków (kolejnych 28 uczy się w przedszkolach niepublicznych).

– Możemy otworzyć dodatkowy oddział w Przedszkolu nr 5, na kolejne 25 osób oraz przyjąć praktycznie każdą ilość dzieci do oddziału przy SP nr 5. Tam pracują teraz 4 grupy, a jesteśmy przygotowani na to, że możemy ich przyjąć aż 7 – wymienia M. Krugły.

Nabór potrwa do piątku, 26 marca. Lista zakwalifikowanych dzieci do przyjęcia dostępna będzie od 29 marca. Nabór dodatkowy 7 czerwca.

Rodzice dzieci, które chodzą na zajęcia już do grup 3, 4 i 5 -latków oświadczenie o tym, że chcą by ich dziecko kontynuowało naukę w przedszkolu składali do końca lutego.

– O  miejsca dla dzieci, które będą chciały zacząć dopiero zajęcia w pozostałych grupach wiekowych (4-6 lat) się nie boimy, bo mamy wolne miejsca w każdej grupie w każdym przedszkolu. Dla wszystkich wystarczy – zapewnia.

Cały rok

Do jedynego miejskiego  żłobka jest nabór ciągły. Są tam dwie grupy, które mogą przyjąć  48 dzieci. – Przez to, że dzieci w żłobku mogą być do 3 roku życia, w trakcie roku szkolnego miejsca się zwalniają i zajmują je kolejne osoby z listy – dodaje naczelnik.

Przeniosą do szkoły

Miasto przymierza się do budowy nowego przedszkola, które stanie w miejscu budynku Przedszkola nr 6 przy ul. Żarskiej. Dzieci z tego przedszkola od września na zajęcia pójdą w inne miejsca. -Będziemy przygotowywać pomieszczenia dla trzech oddziałów w Szkole Podstawowej nr 7, jedna grupa trafi do sali wielofunkcyjnej budynku przedszkola przy ul. Świerkowej. Tam były zajęcia, spotkania okolicznościowe. Teraz takie wydarzenia dzieci będą świętować w swoich gabinetach.Taka sytuacja może potrwać maksymalnie 1,5 roku. Chcielibyśmy rozpocząć budowę już w tym roku, mamy już przygotowany przetarg na opracowanie dokumentacji budowy – tłumaczy M. Krugły. 

Napisz komentarz »