REKLAMA

Zdrowie

Chirurgia rusza w Żarach

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: jb

Oddział chirurgiczny 105. Szpitala Wojskowego w Żarach rozpocznie swoją pracę od poniedziałku, 1 marca.

Oficjalnie będzie to oddział chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej i urologii w budynku nr 5. Szpitala w Żarach.  – Organizacją zabiegów operacyjnych i hospitalizacji zajmuje się kadra oddziału i zapewne w najszybszym możliwym czasie będzie kontaktować się z pacjentami, którzy oczekują na wyznaczenie lub potwierdzenie terminu wizyty – mówi Justyna Wróbel – Gądek, rzeczniczka szpitala. 

Koniec w Żaganiu

Na piętrze budynku szpitala w Żaganiu, gdzie był do tej pory oddział chirurgiczny, trwa remont. Ma w to miejsce zostać 15 marca przeniesiony oddział laryngologiczny z pododdziałem okulistycznym z Żar.

Jak udało nam się jeszcze ustalić, trwają także rozmowy o tym, by w szpitalu w Żaganiu otworzyć jeszcze poradnię okulistyczną. W całym powiecie nie ma ani jednej poradni, która prowadziłaby taką usługę w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 W żagańskiej filii szpitala można korzystać z pomocy lekarza  w poradni chirurgii urazowo – ortopedycznej, która do tej pory była zamknięta. Zmiany dotyczą także pacjentów zapisanych na wizyty w Żarach. Tymczasowo zamknięta została za to pracownia endoskopii. -Zapisy na badania prowadzi pracownia szpitala w Żaganiu – dodaje rzeczniczka.

Napisz komentarz »