REKLAMA

Zdrowie

Szczepią nauczycieli

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: jb

Na szczepienia w szpitalach w naszym regionie zapisanych było już ponad 2 tysięcy nauczycieli.

Początkowo zapisywać się na szczepienia mogli tylko nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia w klasach 1-3 podstawówki i przedszkolach. Do 19 lutego mogli zapisywać się pozostali.

Chęć zaszczepienia w Nowym Szpitalu w Szprotawie zadeklarowało 341 osób, z których 260 już zaszczepiono. Na szczepienia w 105. Szpitalu Wojskowym zapisało się 1.300 nauczycieli, 500 z nich już jest zaszczepionych pierwszą dawką. Chęć przyjęcia szczepionki w Szpitalu Na Wyspie zgłosiło 665 osób, zaszczepiono 190.

Możliwe przesunięcia

Bywa też tak, że szczepienia nauczycieli są przekładane. Na planowane podanie pierwszej dawki nie pojechali m.in. nauczyciele z SP nr 1 w Żaganiu. Mieli zapisaną wizytę na czwartek, 25 lutego. -Dzień przed dostaliśmy telefon ze szpitala, że trzeba je przesunąć. Nauczyciele pojadą na szczepionkę 4 marca – tłumaczy dyrektor Małgorzata Kalinowska.

Szczepienia uzależnione są m.in. od tego, dostawa jakich szczepionek dotrze do szpitala. Nauczyciele szczepieni są dawkami firmy AstraZeneca.

-Szczepionka Pfizer ma zdecydowanie krótszą datę ważności (kilka dni)  niż AstraZeneca  (kilka miesięcy).  – mówi Justyna Wróbel – Gądek, rzeczniczka szpitala. I dodaje -Jeśli nie otrzymamy szczepionek w oczekiwanym  terminie, są nam one dostarczane w terminie późniejszym i takie przesunięcia mogą wystąpić.

Początkowo, Ministerstwo Edukacji Narodowej planowało szczepienia tylko nauczycieli. Ostatecznie, w tym tygodniu podano, że zapisywać się będą mogli także pozostali pracownicy obsługi szkoły. Nie wiadomo jednak, kiedy w ogóle miałyby ruszyć zapisy dla tej grupy.

Napisz komentarz »