REKLAMA

Samorząd

Kto jest żarskim królem zarobków?

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: nk

Żarscy urzędnicy, prezesi spółek miejskich i dyrektorzy szkół i innych instytucji na biedę narzekać nie mogą. Większość z nich zarabia grubo ponad średnią krajową.

Kto jest żarskim królem zarobków? Otóż najwięcej ze wszystkich urzędników, prezesów i dyrektorów zarabia Zdzisław Czekalski, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarach. Jego roczne zarobki to blisko 200 tys. zł. Równać się z nim mogą jedynie prezesi pozostałych spółek miejskich Pekomu i ZGM-u.

O krok za prezesami

Nie tak daleko do zarobków prezesów mają najwyżsi urzędnicy miejscy. Co ciekawe to wcale nie burmistrz w żarskim Urzędzie Miasta zarabia najwięcej. Na szczycie listy płac jest Olga Boryń, sekretarz miasta z rocznymi zarobkami na poziomie 156 tys. zł. Danuta Madej, burmistrz Żar musi zadowolić się dopiero 5 miejscem na liści płac urzędników.  Wyprzedzają ja jej zastępcy oraz skarbnik miasta. Wśród naczelników bezkonkurencyjna jest Elżbieta Maj. Naczelnik wydziału oświaty przytuliła w 2019 roku 135 tys. zł.

Biedy nie klepią

Na zarobki narzekać nie mogą również dyrektorzy i kierownicy miejskich instytucji. Ich roczne zarobki są w przedziale od 78 tys. zł do 127 tys. zł. Najwięcej zarabia Andrzej Markulak, dyrektor MOSRiW, a najsłabiej opłacana jest Izabela Walczak, kierownik MOPS.

Wśród dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków na czoło wysuwa się Ewa Tabaczyńska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z zarobkami rocznymi przekraczającymi 100 tys. zł. Na przeciwległym biegunie jest Danuta Staryk, dyrektorka Przedszkola w Kunicach, która rocznie zarabia niecałe 72 tys. zł.

komentarz »
  1. Monia 8 marca 2021 17:34 - Odpowiedź

    Wysokie zarobki Pana Prezesa w czasie pandemii może są za konflikt z mieszkańcami Gminy.
    Ogólnie zarobki Prezesów spółek miejskich nie odzwierciedlają kompetencji oraz rozwiązywania problemów mieszkańców.
    Czas na młodych ludzi. Z całym szacunkiem emerytom już dziękujemy.

Napisz komentarz »