REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Łatali rurę, zamknęli basen

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: bj

Awaria rury ciepłowniczej przy ul. Męczenników Oświęcimskich w Żarach.

-Dobrze, że nie zdarzyła się jakiś tydzień wcześniej, bo byłoby z nami krucho-mówią mieszkańcy osiedla wspominając niedawne mrozy.

Co się stało?

– Wskutek awarii doszło do rozszczelnienia naszej sieci ciepłowniczej we wtorek, 23.02. Pomimo tego nie przerwaliśmy dostaw ciepła. Natomiast musieliśmy to zrobić na czas wykonywanych prac – tłumaczy Katarzyna Dobosiewicz z firmy Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. w Opolu.

Te rozpoczęły się o 8 rano, w środę, 24.02.

ECO tylko na tym osiedlu zaopatruje budynki dwóch spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot.

Tylko na Zatorzu Spółdzielnia przy ul. Wieniawskiego ma 9 budynków, każdy po 30 mieszkań, natomiast „Włókniarz” to kolejnych 7 budynków, każdy po 60 mieszkań.

W mrozy działała

-Na szczęście, jak się dowiaduję w Żarach jest kilkanaście stopni ciepła, więc w ciągu dnia nie spowodowało to uciążliwości dla mieszkańców. Przy wartości ok. 18 stopni nasze automaty odcinają dopływ ciepła – komentuje k. Dobosiewicz.

Utrudnienia napotkali jednak użytkownicy pływalni Wodnik. – Mieliśmy informację,  że w środę, 24.02. będzie przerwa, ale mamy zapasy ciepła, więc z rana basen otworzyliśmy. Tym bardziej, że najpierw ECO informowało, że to potrwa najwyżej do godzin południowych. Ale musieliśmy zamknąć, gdy się przedłużyło – mówi Elżbieta Błażejewska, kierownik pływalni.

-To jasne, pływalnia to szczególny dla nas odbiorca. Tam muszą panować warunki zbliżone do klimatu śródziemnomorskiego, czyli temperatura ok. 30 stopni i wysoka wilgotność. Dlatego oni odczuli skutki awarii-dopowiada K. Dobosiewicz.

Ostatecznie basen został zamknięty o godz. 14.30. – Gdy ok. godz. 17 pojawiła się informacja, że przywracają ciepło, musiałam ściągać ratowników i obsługę i otworzyliśmy basen ponownie o godz. 18.30. -dorzuca E. Błażejewska.

 

Napisz komentarz »