REKLAMA

Komunikacja

Poczekamy na Zielonogórską

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: nk

To nie koniec żarskiej gehenny. Przebudowa ul. Zielonogórskiej może się przeciągnąć.

To nie żart! Żarscy urzędnicy nie wykluczają kolejnego przesunięcia terminu zakończenia przebudowy ul. Zielonogórskiej.

– Firmie jak i nam wszystkim zależy na tym, żeby zakończyć remont jak najszybciej. Nie mogę jednak wykluczyć opóźnień w związku z pogodą, która przerwała prace – mówił na środowej (24.02) komisji mienia komunalnego Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury.

W dobrym stanie

Przebudowa ul. Zielonogórskiej od samego początku budziła wiele kontrowersji. Wielu mieszkańców uważało, że droga była w dobrym stanie i nie wymagała remontu. Do tego przy remoncie konieczna była wycinka drzew. Były również zastrzeżenia dotyczące rozwiązań technicznych i utylizacji odpadów pochodzących z rozbiórki nawierzchni.

Nieuzasadnione wydatki

Ewaryst Stróżyna, były naczelnik wydziału infrastruktury zwracał również uwagę na pogorszenie parametrów drogi na odcinku od ronda przy Placu Konstytucji 3-Maja do skrzyżowania z ul. Ludową. Ten fragment był kiedyś drogą krajową o wyższej wytrzymałości, a zastąpiony został węższą drogą o parametrach drogi gminnej. Za nieuzasadnione wydatki uznał również montaż ogromnych rur o średnicy metra, które mają pełnić funkcję zbiorników retencyjnych, gdy w sąsiadującym z drogą parku jest duży staw, który mógłby pełnić takie zadanie, a obecnie jest napełniany wodą pitną.

Późno i drogo

Koszty przebudowy ul. Zielonogórskiej przekroczyły już 10 mln zł. Remont wykonuje firma Tandem z Żagania. Remont początkowo miał się zakończyć w 2019 roku, ale już teraz wiadomo, że obsuwa wyniesie prawie półtora roku.

Napisz komentarz »