REKLAMA

Zdrowie

Nowi lekarze

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: bj

Żarskie szpitale zasilili lub wkrótce zasilą nowi lekarze. Wśród nich m.in. chirurdzy, interniści, ginekolodzy.

W 105. Szpitalu zatrudnienie znalazł Rudolf Durys, w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej. Dyżuruje w szpitalnym oddziale ratunkowym.

Paweł Wieczorek, specjalista urolog już konsultuje pacjentów w poradni specjalistycznej przy żagańskiej filii szpitala.

Chirurgię wsparli Jarosław Strzemecki,  lekarz-specjalista chirurgii ogólnej, który przyjmuje w poradni w Żarach i pracuje na oddziale i Michał Zalewski, który jest w trakcie specjalizacji i opiekuje się pacjentami na oddziale szpitalnym.

Bartłomiej Klara, przyszły lekarz gastroenterolog pracuje obecnie na SOR, nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w Żaganiu oraz jako lekarz POZ w Świętoszowie.

Jedyna kobieta-lekarka to Aleksandra Zabawa, robi właśnie specjalizację z neurologii  i pracuje na oddziale w Żarach.

Rezydentem na oddziale wewnętrznym w Żarach jest Paweł Podsiadły (27 l.) z Żagania. Dodatkowo od niedawna przyjmuje pacjentów w POZ w Żarach. -Skończyłem studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doszedłem do wniosku, że chcę być lekarzem internistą, czyli specjalistą, który jako pierwszy zderza się z chorobą pacjenta. To duża odpowiedzialność i wyzwanie, pokierować go tak, by pomóc jak najskuteczniej. Ale też duża satysfakcja-mówi P. Podsiadły. Żonaty, żona Natalia pracuje w szpitalnym laboratorium.

Wyspa wzmocniona

Od marca w Szpitalu na Wyspie rozpoczynają pracę Magdalena Chryk i Małgorzata Zamroziewicz.Obie są z Nowej Soli.

– Obie panie są w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa. Od kwietnia będą wzmacniały obsadę dyżurów na oddziałach. Wszystko po to, abyśmy mogli sprostać wymogom oddziału II stopnia referencyjności, jakim będzie już wówczas ginekologia i położnictwo-tłumaczy Jolanta Dankiewicz, prezeska szpitala.

Praca oddziału dodatkowo zostanie rozszerzona o opiekę w przypadku szeroko pojętej  patologii ciąży.  – Pacjentki raz w tygodniu będzie konsultował doktor Marek Blitek. Chcemy rozwinąć pracę poradni laktacyjnej, tak by była czynna codziennie. Bedzie to możliwe, bo 5 naszych położnych kończy właśnie kurs  i będzie zdawać egzamin na doradców laktacyjnych-kończy J. Dankiewicz.

Napisz komentarz »