REKLAMA

Samorząd

Trzeba dokoptować

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: bj

W Lubsku odbędą się wybory, w Brodach radny jest, choć nikt do urn nie poszedł.

Wybory uzupełniające były konieczne po śmierci radnych – Marka Gutowskiego z Lubska i Ryszarda Łyczakowskiego z Brodów. 

Ale odbędą się tylko w Lubsku, bo w Brodach zarejestrował się tylko jeden kandydat, czyli Rafał Leńczuk. Obwieszczenie w tej sprawie wydała Gminna Komisja Wyborcza 23.02.

R. Leńczuk ma 48 lat i kandydował w 2018r. z listy Gmina Brody-Wspólna Sprawa. Walkę o mandat przegrał właśnie z R. Łyczakowskim, który startował z listy Forum Samorządowego. – Teraz nie byłem do końca przekonany czy ponownie próbować, ale zachęciła mnie rodzina. Znałem bardzo dobrze i ceniłem pana Ryszarda i chcę go godnie zastąpić- mówi R. Leńczuk.

Z zawodu jest mechanikiem maszyn,  pracuje jako budowlaniec w firmie tapicerskiej. Żonaty, ojciec 24-letniej córki.

Trzech do jednego fotela

W Lubsku zarejestrowano aż 3 komitety – KWW „Po pierwsze Lubsko”, KWW Ewa Śmiałek-Kowalewska i KWW Bogdana Bakalarza.

Z pierwszego komitetu w walce o fotel radnego wystartuje Arkadiusz Majchrowski (38 l.). -Jestem członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Lubska, w którym był Marek Gutowski oraz członkiem SLD-mówi A. Majchrowski.

Startował już w wyborach w 2010r., przegrał właśnie z M. Gutowskim. – Teraz chciałbym go godnie zastąpić. Uważam, że jedną z najważniejszych spraw jest oświata i na pewno to ta sprawa będzie mi leżeć na sercu – mówi. Zawodowo związany był z Agencją Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, gdzie pełnił funkcję naczelnika wydziału działań społecznych i środowiskowych. Obecnie prowadzi gospodarstwo rolne. Żonaty, ojciec 8-letniej córki i 3-letniego syna.

E. Śmiałek-Kowalewska (62 l.) była dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku. Obecnie jest na emeryturze i pracuje w branży pośrednictwa nieruchomości. Wspomaga w tym córkę oraz zięcia. – W wyborach samorządowych startowałam już dwukrotnie. W 2018r. przegrałam z M. Gutowskim, o kilka głosów. -mówi E. Śmiałek-Kowalewska. I dodaje z uśmiechem:- Być może sprawdzi się powiedzenie do trzech razy sztuka…

O powrocie do lubskiego samorządu myśli też Bogdan Bakalarz (59 l.), były burmistrz miasta. – Można byłoby wykorzystać moją wiedzę i doświadczenie. Tym bardziej, że przez ostatnie 6 lat zupełnie zostały zarzucone ważne sprawy, np. budowy obwodnicy-komentuje B. Bakalarz.

Wybory w Lubsku zaplanowano na 21.03.

Napisz komentarz »