REKLAMA

Kultura, Oświata

Więcej chętnych na maturę

Opublikowano 26 lutego 2021, autor: jb

Bez obowiązkowej matury ustnej, bez konieczności zdawania przedmiotów na poziomie rozszerzonym i z okrojoną podstawą programową.

Tegoroczni maturzyści uczą się zdalnie prawie od marca ub.  roku. Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło uprościć im egzamin dojrzałości w części podstawowej, czyli takiej, która uprawnia do zdania samej matury.

Żeby mieć zaliczoną maturę, wystarczy język polski, matematykę i jeden język obcy zdać na 30 procent. Nie trzeba zdawać żadnego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a matury ustnej w ogóle nie ma.

Korzystają z tego ci, którzy postanowili poprawiać maturę albo tacy, którzy po latach w ogóle postanowili do niej przystąpić.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1072

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »